تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

 نگهداری و تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

پکیج بیتا (Bita) محبوبیت زیادی در بین مشتریان و خریداران پکیج دارد چرا که از نظر ویژگی می توان گفت بسیار پیشرفته تر از سایر مدل ها است و راندمان آن بالاست و البته قیمت مقرون به صرفه ای هم دارد. پکیج بیتا در دو مدل فن دار و بدون فن تولید شده است و سیستم آن تمام خودکار می باشد که این ویژگی باعث شده طول عمر بیشتری داشته باشد. پکیج بیتا محصولی مشترک از کشور خودمان و چین است و از لحاظ کیفیت و راندمان همتراز با دیگر مدل های برتر می باشد. در ادامه این مقاله به مشکلات و نحوه تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا می پردازیم.

تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا bita

 • خود به خود خاموش شدن پکیج
 • گرمای ناکافی رادیاتورها
 • گرم و سرد شدن آب مصرفی دستگاه
 • انفجاری روشن شدن پکیج
 • روشن نشدن شمعک پکیج
 • داغ بودن بیش از حد آب پکیج
 • فشار زیاد پکیج

تعمیرات پکیج در کرج

برای رفع هر گونه تعمیرات پکیج در کرج مشکل پکیج خود اعم از پکیج مدل بیتا می توانید مشکلتان با مشاورین ما در شرکت خدمات فنی کرج در میان بگذارید. تعمیرکاران حرفه ای شرکت خدمات فنی حتما در اسرع وقت به رفع ایرادات و مشکلات پکیج شما رسیدگی خواهند کرد.

خاموش شدن پکیج بوتان مدل بیتا

خاموش شدن خود به خودی دستگاه می تواند دلایل زیادی داشته باشد مثلاً اگر آب کافی در مدار وجود نداشته باشد ممکن است دستگاه خود به خود خاموش شود یا هوا گرفتن رادیاتورها، خراب شدن پمپ، کمبود فشار آب ساختمان، عدم تخلیه دودکش، جوش آوردن پکیج و گرفتگی مدار گرمایش از دیگر دلایل این مشکل است.

البته لازم به ذکر است اگر شما دارنده محترم با چنین مشکلی مواجه شدید اولین کار برای تعمیر پکیج بیتا و رفع این مشکل چک کردن گاز و برق ورودی است. چک کردن قطعی گاز و برق باید اولین قدم در حل این مشکل باشد.

اگر تمامی موارد ذکر شده را بررسی کردید اما مشکلی وجود نداشت در قدم بعدی برد کنترل پکیج را بررسی کنید. این قسمت را باید به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید تا برد کنترل پکیج را بررسی کند تا از خراب شدن یا سوختگی آن اطمینان حاصل شود. برای تعمیرات پکیج بوتان در کرج می توانید از خدمات شرکت خدمات فنی استفاده کنید.

چرا رادیاتورها به اندازه کافی گرم نیستند؟

این مشکل هم تنها به یک دلیل خاص اتفاق نمی افتد ممکن است دلایلی زیادی وجود داشته باشد که یک تکنسین ماهر باید یک به یک همه موارد محتمل را بررسی کرده تا بتواند مانع را پیدا کند. از دلایل مربوطه می توان به رسوب گرفتن مبدل ثانویه، گردش هوا به جای آب در رادیاتور، استفاده از رادیاتورهای بی کیفیت، کم بودن شعله پکیج، کاهش ظرفیت دستگاه نسبت به ساختمان و … اشاره کرد.

چرا آب مصرفی پکیج گرم و سرد می شود؟

اگر فشار آب ساختمان نوسان داشته باشد یا شعله زیاد باشد، مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد یا شیر سه طرفه و فلوسوئیچ خراب شده باشد یا حتی استفاده همزمان از دو شیر آب می توانند سبب بروز این مشکل شده باشند. برای حل این مشکل و تعمیر پکیج بیتا می توانید با مشاورین ما در شرکت خدمات فنی کرج تماس بگیرید.

انفجاری روشن شدن پکیج بوتان مدل بیتا

وقتی یک پکیج انفجاری روشن می شود می تواند سه علت داشته باشد: 1) خراب شدن مشعل و الکترود جرقه زن، 2) ولتاژ ضعیف جرقه سیستم جرقه زن؛ 3) مسدود شدن سوراخ های مشعل. برای رفع این مشکل هر سه مورد باید بررسی گردد تا اگر قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد شناسایی شده و جایگزین شود.

روشن نشدن پکیج بوتان مدل بیتا

وقتی مشکل از گاز ورودی باشد یا جرقه زن پکیج مشکلی داشته باشد شمعک روشن نمی شود. برای رفع مشکل پکیج را به صورت دستی روشن کنید اگر روشن شد مشکل از شمعک پکیج است.

چرا آب پکیج بیش از حد داغ است؟

در صورتی که کلید تنظیم دما معیوب شده باشد یا مسیر آب مسدود باشد همچنین تنظیم نبودن شعله باعث می شود آب جوش بیاورد که سبب بروز خطا در پکیج شده و کلید های امنیتی برای جلوگیری از خطای بیشتر و آسیب دیدن به پکیج آن را خاموش می کنند.

چرا پکیج بیتا دچار فشار زیاد می شود؟

انسداد لوله ها سبب فشار زیاد پکیج می شود. برای حل این مشکل شیر پکن را باز کنید و زمانی که عقربه فشار به 1.5 رسید آن را ببندید.

ارورهای پکیج بیتا و شرح کد خطاها

چشمک زدن چراغ سبز در پکیج بیتا نشانه چیست؟

اگر چشمک های چراغ سبز با فاصله 1-5 ثانیه باشد نشانه آماده بکار بودن دستگاه است. اما اگر چراغ سبز چشمک های با فاصله 5/0 ثانیه می زدن یعنی مشکلاتی در دستگاه رخ داده است از جمله:

 • NTC ها قفل کرده اند.
 • کلید فشار چگالیده یا حداقل فشار آب دچار مشکل شده است.
 • پرشر دود دستگاه مشکل پیدا کرده است.
 • خرابی یا گیرپاژ پمپ رخ داده است.
 • حالت انتظار را نشان می دهد.

کدهای خطای پکیج بیتا

چراغ سبز و قرمز ثابت است: این خطا یعنی مشکلی در NTC آب مصرفی به وجود آمده است.

چراغ سبز 0.5 ثانیه روشن 0.5 ثانیه خاموش است: یعنی پرشر آب قطع شده است یا پرشر دود قطع شده. این خطا باعث می شود دستگاه قفل گردد. با رفع این خطا دستگاه مجدد روشن می شود.

چراغ قرمز 0.5 ثانیه روشن 0.5 ثانیه خاموش است: این روشن خاموش شدن های نیم ثانیه ای یعنی ترموستات حد قطع شده است یا ممکن است پارازیت شعله مشکلی داشته باشد.

چراغ قرمز 0.2 ثانیه روشن و 0.2 ثانیه خاموش است: این خطا نشان دهنده وجود مشکل در NTC گرمایشی است.

چند نکته مهم در رابطه با تعمیر پکیج بیتا

 1. برای اینکه پکیج تان عملکرد بهتری داشته باشد و برای مدت طولانی تری کار کند بهتر است هر چند وقت یکبار پکیج را سرویس دهی کنید. این مدت بهتر است هر شش ماه یکبار انجام شود.
 2. مرتب حواستان به دما پکیج باشد چرا که دمای بالا باعث می شود لوله ها زودتر رسوب بگیرند و مسدود شوند. توصیه می کنیم دما پکیج خود را بیش از 60 درجه تنظیم نکنید.
 3. از هواگیری رادیاتورها غافل نشوید.

تعمیرات پکیج بوتان مدل بیتا در کرج

نوشتهٔ پیشین
نکات مهم در نصب و راه اندازی پکیج دیواری
نوشتهٔ بعدی
عیب یابی پکیج دیواری

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره