نصب و راه اندازی پکیج دیواری

نکات مهم در نصب و راه اندازی پکیج دیواری

پس از یک انتخاب خوب و خرید پکیج دیواری که برندی معتبر، همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش دارد اینک زمان آن است که نکات مهم در استفاده از پکیج دیواری را بدانید تا سبب افزایش عمر و دوام پکیج دیواری تان شود. در ادامه نکاتی خدمت شما ارائه می شود.

نصب و راه اندازی پکیج دیواری

نصب صحیح و حرفه ای پکیج

 • اجازه دهید پکیج دیواریتان توسط کارشناسان حرفه ای انجام گیرد. زیرا نصب نادرست منجر به عدم چسبندگی صحیح پکیج و در نتیجه آسیب هایی مثل نشتی و خرابی سیستم می شود.
 • نصب کردن پکیج دیواری در محیط هایی که کمتر از 60 متر متراژ دارند کار درستی نیست و بهتر است این دستگاه در فضاهای سربسته نصب و نگهداری شود.
 • فاصله بین پکیج و زمین باید حداقل یک و نیم الی دو متر باشد و از دیوار یا کابینت کناری حداقل از هر طرف 15 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 • در صورتی که می خواهید پکیج خود را در کابینت نصب کنید توجه داشته باشید که مشعل پکیج نیاز به اکسیژن دارد بنابراین قسمت کف کابینت باز باشد تا اکسیژن لازم برای اشتعال به پکیج برسد.
 • لازم است دقت کنید که پیکج دیواری بالای وسایل گرمازا همچون اجاق گاز نصب نباشد.
 • نکته هم دیگر این است که فاصله پکیج تا دریچه دودکش نباید کم باشد این فاصله حداقل باید 30 سانتی متر باشد چرا که مکش بهتر صورت می گیرد و گازهای احتراق بهتر از دستگاه خارج می شوند.
 • اگر پکیج را در محیطی نسبت کرده اید که پنجره ای کنار آن است برای کارکرد بهتر پنجره را کمی نیمه باز بگذارید این مسئله به فن پکیج کمک می کند تا مبدل را خنک نگه دارد.

سرویس منظم و دوره ای پکیج دیواری

یکی از نکات مهم در استفاده از پکیج دیواری این است که پیکج دیواریتان را سالانه به صورت منظم بررسی کنید. مخصوصاً قبل از شروع فصل سرد سرویس دستگاه به بهبود عملکرد بهتر کمک شایانی می کند. همانطور که می دانید در پکیج های امروزی از قطعات حساسی استفاده می شود و قرار گرفتن این قطعات در معرض رطوبت و آب باعث می شود به مرور زمان دچار نقص و آسیب شوند پس بهتر است قبل از بروز هر گونه مشکل جدی سرویس سالانه پکیج را به طور منظم انجام دهید. برای تعمیرات پکیج در کرج می توانید با ما تماس بگیرید.

چک کردن ورودی های پکیج

نوسان داشتن فشار آب سبب بروز مشکل در پکیج می شود بنابراین از نکات مهمی که باید رعایت کنید مرتب بررسی کردن ورودی آب، برق و گاز است.

برای ووردی برق از یک محافظ استفاده کنید این مسئله را نه تنها در استفاده از پکیج بلکه در دیگر وسایل برقی منزلتان هم رعایت کنید زیرا نوسان مسیر برق سبب آسیب وارد شدن به پکیج و هر وسیله برقی دیگر می شود.

رسوب زدایی پکیج دیواری

از مهمترین دلایلی که سبب خراب شدن زودهنگام پکیج می شود رسوب گیری آن است. آبی که داخل پکیج می آید باید صاف و تمیز و بدون شن و ماسه باشد. از یک صافی یا سختی گیر پکیج استفاده کنید تا زحمت شما را برای رسوب گیری پکیج کمتر کند و عمر پکیج تان را بیشتر کند. گاهی ممکن است شما نیاز به تعمیرات پ

از جمله مزایای استفاده از سختی گیر پکیج می توان به مواردی دیگری هم اشاره کرد. استفاده از سختی گیر باعث می شود:

 • موتور پکیج تا سال های بیشتری کار کند،
 • از اتلاف انرژی جلوگیری می شود
 • از سفید شدن و لکه شدن قطعات پکیج جلوگیری می کند
 • مانع از کم شدن فشار آب داخل لوله ها می شود

در کنار استفاده از صافی باید حواستان به رسوب زدایی فیلترها هم باشد. رسوب گرفتن لوله ها در پکیج باعث آسیب رسیدن به موتور، افزایش مصرف انرژی، گرم نشدن آب یا شنیدن صدا از دستگاه می شود. برای شستشوی بهتر و رسوب گیری می توانید از محلول ضد رسوب استفاده کنید.

رسوب زدایی پکیج دیواری

چک کردن پمپ آب

درصورت معیوب شدن پمپ پکیج می توان گفت تقریباً پکیج از کار می افتد و تعمیر آن هم هزینه بالایی دارد. چنانچه متوجه شدید آب به خوبی در پکیج گردش نمی کند بدانید مشکل از پمپ آن است برای بررسی و تعویض پمپ از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

هواگیری کنید پکیج بوتان

زمانی که هوا داخل پکیج جمع شود، حرکت جریان آب در پکیج با مشکلاتی روبه رو می شود و سبب خاموش شدن ناگهانی آن می شود. بنابراین پکیج خود را به طور منظم بخصوص با شروع فصل سرما هواگیری کنید. هواگیری پیکج مشکلاتی همچون سرد بودن رادیاتورها را حل می کند، صداهای غیرعادی پکیج متوقف می شود، سبب بازدهی بیشتر دستگاه می گردد و احتمال نشتی آب را هم کاهش می دهد.

هواگیری کنید

جلوگیری از یخ زدگی پکیج

پکیج های امروزی دارای سیستم ضد یخ هستند تا مانع آسیب رسیدن به لوله ها و پکیج شود. یخ بستن پکیج در زمانی که تا مدت طولانی از پکیج استفاده نکنید به وجود خواهد آمد. بنابراین در فصل زمستان هنگامی که در منزل نیستند خاموش کردن پکیج اهمیت زیای دارد. یخ زدن لوله ها مشکلات زیای از جمله ترکیدن لوله ها را موجب می شود.

دستگاه را موقتا خاموش کنید

در صورتی که قصد سفر دارید و تا طی چند روز متوالی از پکیج استفاده نمی کنید پیشنهاد می کنیم دستگاه را موقتا خاموش کنید. بهتر است آب را هم تخلیه کنید و شیرهای آب ورودی را هم ببندید.

دمای آب را چک کنید

دمای آب گرم باید بین 40 تا 45 درجه باشد. تنظیم دمای آب و ثابت نگهداشتن این درجه سبب کاهش مصرف انرژی و بهبود عملکرد دستگاه می شود. مشخص است که ثابت نگهداشتن این دما از هدر رفتن سوخت جلوگیری می کند. سعی کنید دما پکیج را بیشتر از 60 درجه قرار ندهید.

تبدیل حالت زمستانه پکیج به حالت تابستانی

در فصل تابستان که نیاز زیای به پکیج نیست می توانید پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید. در این حالت تنها وظیفه دستگاه گرم کردن آب است.

دودکش را چک کنید

بررسی کردن دودکش نکته ای کوچک اما مهم است. دودکش نقش مهمی در پکیج شما بخصوص در ایمنی دستگاه دارد. هر ازگاهی دودکش را چک کنید که مسدود نباشد.

استفاده به هنگام از آب گرم

در فصل تابستان که نیاز چندانی به آب گرم نیست از آب سرد استفاده کنید مگر در مواردی همچون حمام. استفاده بیش از اندازه از آب گرم مخصوصا در فصل گرما که دمای محیط بالا است فشار زیادی به قطعات پکیج وارد می شود.

همچنین بخوانید: مزایا و معایب پکیج دیواری

نتیجه گیری

با توجه به شرایط اقتصادی حفظ و نگهداری از وسایل یکی از بهترین راه ها برای استفاده بهتر و کاهش هزینه ها است. با رعایت نکات مهمی که در نصب و راه اندازی پکیج دیواری در این مقاله ذکر شده است می توانید طول عمر دستگاه تان را بیشتر کنید اما لازم است بدانیم که هر وسیله ای حتی با مراقبت های زیاد شاید روزی دچار عیب و نقص جدی شود و برای تعمیر آن نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارید تا مشکل را برطرف کنید. انتخاب صحیح یک تعمیرکار حرفه ای یا شرکت خدماتی که این کار را برای شما انجام دهد نیز یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار دهید. در این راستا شرکت خدمات فنی در کرج از شرکت های بنامی است که در جلب رضایت مشتریان خود تلاش فراوانی می کند و آماده ارائه هر نوع خدمتی از جمله تعمیر پکیج دیواری به شما هموطنان عزیز است.

نتیجه گیری

نوشتهٔ پیشین
مزایا و معایب پکیج دیواری
نوشتهٔ بعدی
تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مشاوره